Neden Tektaş Küpe Almalısınız?

Tek taş modelleri denildiğinde aklınıza yalnızca yüzük değil kolye ya da küpe modelleri de gelebilir. Tek taş yüzüğünüz veya kolyenizle tarzınızı tamamlayabilecek parça, tek taş küpe olabilir. Böylelikle tek taşlardan oluşan bir seti tamamlamış olursunuz. Tek taş küpe modelleri aynı yüzüklerde olduğu gibi sade, klasik motifleri taşırlar. Ancak isteğe göre tektaş görünümlü ve toplam karat ağırlığından oluşan fantaziye yakın modellerde mevcuttur.

Peki, güzel bir çift pırlanta küpe alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Günlük kullanım için tercih edilen bir model her kıyafetinizle uyumlu olmalıdır. Eğer sadece davetlerde veya toplantılarda takacaksanız, biraz daha gösterişli ve büyük karatlı bir model de seçebilirsiniz.

Doğru karatın seçilmesi önemlidir. Pırlantanın ağırlığını belirten bu birime göre 0,50 karat ortalama olarak 100 miligram ağırlığındadır. Eğer rahatsızlık hissedeceğinizi düşünüyorsanız ya da kulak memeniz hassas ise düşük karat küpelerin seçilmesi daha iyi olacaktır.

Karar verilmeden önce farklı stillerdeki küpelerin berraklık ve kesimlerini karşılaştırın. En çok karşılaşılan ve tercih edilmekte olan yuvarlak kesim haricinde kalp, oval, prenses, damla ya da yastık gibi diğer çeşitler içerisinden zevkinize en uygun seçimi yapabilirsiniz. Biraz daha gösterişli bir model olmasını istiyorsanız, metal kısmında ya da çerçevesinde de pırlantaları olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Mücevher takmayı seviyor ve genellikle birkaç tanesini birlikte kullanmayı tercih ediyorsanız, küpe yerine set mücevherleri de tercih edebilirsiniz. Aynı özellikleri taşıyan küpe, kolye ve tek taş modelleri ile güzel bir kombin yapabilirsiniz. Tektaş pırlanta fiyatları hakkında bilgi edinmek için Sirius Pırlanta web sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Burada sizi birbirinden güzel pırlata yüzük, kolye ve bileklik modelleri bekliyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir