Gerçek Pırlanta Alın

Dünya üzerindeki en değerli taşların başında elmaslar bulunuyor. Elmasların oluşması için milyonlarca sene geçmesi gerekmektedir. Bu vaziyetle beraber insan yapımı olan laboratuvar pırlantası da üretilmeye başlanmıştır. Natürel pırlantanın oluşması için milyonlarca sene geçmesinin gerekmesi ve güçlükle çıkarılması hasebiyle yapay elmaslar üretilmeye başlanmıştır. Doğal yollar ile ele geçirilmeyen bu elmaslar sentetik elmas ve laboratuvar pırlantası olarak adlandırılmıştır. Yapay elmaslar, Dünya Mücevher Konfederasyonu tarafınca doğal olarak muadili ile aynı kristal yapısı, fiziksel özellikleri ve kimyevi birleşime sahip elmasın insan yapımı imalatı olarak adlandırılmaktadır. Sentetik elmaslar ilk sefer 1950’li senelerde üretilmeye başlanmıştır. 1950’lerde başlayan sentetik elmas imalatı o dönemde endüstriyel amaçlar için kullanılmaktaydı.

Sentetik elmas imalatı için kullanılmakta olan iki değişik teknik vardır. Bunlar, yüksek basınç yüksek sıcaklığı ve kimyevi buhar depozisyonu. Endüstriyel emelli üretilen sentetik elmasların imalatında yüksek basınç yüksek sıcaklığı, ticari emelli üretilen sentetik elmasların imalatında ise kimyevi buhar depozisyonu kullanılmaktadır. Bu da demek oluyor ki taşlı yüzük modelleri alırken düzmece bir yüzük de alabilirsiniz.

Sentetik ve Natürel Elmas Arasındaki Fark

Natürel elmaslar tamamıyla doğal bileşenler ile milyonlarca yıllık bir süreçte ortaya çıkmaktadır. Sentetik elmaslar ise el yapımı elmaslardır ve laboratuvarda üretilmektedir. Bu iki elmasın da birbiri ile benzer fiziksel ve optik özellikleri var. Sentetik elmasların doğal elmaslardan en ehemmiyetli farkı ise kesiminin, boyutunun ve şeklinin değiştirilebilmesidir.

Şayet sevdiğiniz kadına güzel bir armağan vermek istiyorsanız alacağınız yüzüğün sentetik elmas ile mi doğal elmas ile mi üretildiğine dikkat edin. Dünyada ki elmas rezervleri azaldıkça elmasında kıymeti artmaktadır.

Sirius Pırlanta web sitesi üzerinde en güzel tek taş modelleri sizi bekliyor. Bütün modellerde kullanılan pırlantalar gerçek yani doğal taşlarla üretilmiştir. Ayrıca ürünlerin hepsi de kendi sertifikasını taşımaktadır. Pırlanta alırken sertifikasının ve marka güvenilirliğinin olmasına dikkat etmelisiniz. Firma hakkında yapılan yorumları da okuyarak, alışverişiniz ve memnuniyetiniz hakkında ön bilgiye sahip olabilirsiniz. Tek taş pırlanta yüzük fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için canlı destek hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir