Filmler ve Mücevherler

Değerli taşlar… Filmlerde kullanılan, konu olan, hatta gizli baş rolü oynayan farklı değerli taşlar, mücevherler vardır. İşte bu oyuncu edalı değerli taşların rol aldığı bir iki örneği incelemeye başlıyoruz. Herkese keyifli okumalar.

1-Mumya(The Mummy)

Değerli Taşı: Yakut

O değil, şey bu… Tom Cruise’ın oynadığı, son film. Filmde, zamanın Mısır prensesi Ahmenet’in mumyası ölümsüzlüğünü koruyabilmek ve dünyayı ele geçirebilmek için kadim bir hançerin peşindedir. Elbette bu hançerin iş görebilmesi sapındaki yakuta bağlıdır. Yakut yoksa hamiyet ve ölümsüzlükte yok. Anlayın ne değerli bir mücevher taşıdır yakut! Film, sıradan bir konuya sahip olsa da güzel bir seyirlik.

 

2-Oz Büyücüsü(Wizard Of Oz)

Değerli Taşı: Zümrüt

Filmin hiç bir yerinde yok ama her yerinde var zümrüt: Emerald City, şehir komple Zümrüt! Hikaye, şehrin girişinde kahramanlarımıza birer gözlük veren nöbetçiler “bunları takın ve Emerald City’de olduğunuz sürece gözlüklerinizi çıkartmayın yoksa zümrütün ışıltısı sizi kör eder!” diyerek, yeşil camlı birer gözlük uzatıyor.

 

 

3- Olmazsa olmaz: Kanlı Elmas(Blood Diamond)

Değerli Taşı: Elmas

Elbette elmas ile ilgili film deyince akla ilk gelen film “Kanlı Elmas” oluyor. Elmas madenlerinde zorla çalıştırılmak için ailesinden kopartılan Solomon, bir gün pembe bir elmas bulur. Bu elmasın değerinin farkındadır ve ailesiyle birlikte ülkeden kaçmak için bu elması kullanacaktır. O sırada hapiste olan silah tüccarı ve kaçakçı Archer’ın Solomon’un sakladığı elmastan haberi olur ve o da Afrika’dan kurtulmak için elmasın peşine düşer.

 

 

 

 

 

 

Safirle ilgili bir film araştırdık ama bulamadık. Şimdilik… Bulunca ekleriz. Siz o zamana kadar izlemediyseniz, bu üç filmi de seyredin mutlaka. Bütün dünyada her alanda, filmlerde olsun, kitaplarda olsun, hayatımızın çeşitli hediye kısımlı zamanlarında olsun, hatta ve hatta altın, kek, börek, çörek günlerinde olsun, mücevherin ayrı bir yeri vardır. Birini etkilemek vaya gerçekten özel hissettirmek istiyorsanız, bir numaralı hediye seçimi olacaktır.

Araştırın, inceleyin ama çokta ucuzuna kaçmayın. Unutmayın, ucuzsa değerinden, vardır onda bir şey. Makul seviyelerde indirimlerden faydalanın ama yok efendim %80’e, %90’a varan indirimler gibi söylemlerde biraz sık eleyip, ince dokuyun. Özellikle pırlanta ya da mücevher alacağınız da firma hakkında yorumları inceleyin. Sertifikası var mı araştırın. Bunlar kısa bazı ip uçları. Sonuçta mücevher değerli elbette fakat paranız da değerli.

Tekrar görüşmek üzere… Hoşça kalın.

Ah bir saniye! Bir de bu kadar yüzük varken, Yüzüklerin Efendisi’nden bahsetmeden olmaz.

Vee dördüncü ama kalplerde birinci sırada olan o muhteşem film:

4- Yüzüklerin Efendisi(The Lord of the Rings)

İzlemeyen olabilir ama duymayan, filmden kareler görmeyen yoktur. Sinema tarihinin bir dönemine ismini lazerci de değil, Mordor’un alevlerinde yazdırmış bu şaheseri mutlaka izlemelisiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir