Burçlar ve Doğal Taşları

Yılda on iki ay var. Bir de on iki tane burç… Şimdi inceleyelim bakalım hangi burç hangi doğal taşı kullanırsa şansı, bahtı yaver gidermiş?

KOÇ:

Astroloji tablosunda ilk sırada yer almaktadır. Koç gibi diyeceğim ama adamına göre koçluğu değişen bir burçtur. Her zaman boynuzları hazır, vukuata göre toslama ihtimali yüksek bir burçtur.

Uğurlu doğal taşları neymiş bakalım?

Akik, Sitrin, Yakut, Ametist, Akuamarin

Bu taşlarla zaten cesur olan koç insanı ferzi fezaya ermektedir.

koç burcu film ile ilgili görsel sonucu

 

BOĞA:

İkinci burç olan boğadan bahsedelim. Boğa kızdırılırsa vay haline onu sinir harbine sokanın. Arenada ki matador değilseniz, kendinizi savunacak hiç haliniz yok demektir. Kindardır, unutmaz yapılanı. İştahlıdır, yemek yemeyi çok sever. Yerken, başta rahat olmasa da sonradan etrafı umursamadan yemeğinin keyfini çıkartır.  Özellikle uğurlu taşları yanındayken uzak durmak lazım.

Turkuaz, Mavi Safir, Mavi Akik, Zümrüt

boğa burcu film ile ilgili görsel sonucu

 

İKİZLER:

Ah ikizler, vah ikizler… Bir öyle, bir şöyle derken insanı yorarlar. Genelde iyi arkadaşlardır, dert dinler, çözüm sunar, yardım için koştururlar ama nasıl desek, biraz ben merkezci olabilirler. Böyle zamanlarda umduklarını değil, bulduklarını yemek zorunda kalırlar.

Akik, Turkuaz, Kuvars adlı doğal taşlar da ikizlerin doğasındandır.

ikizler burcu film ile ilgili görsel sonucu

 

YENGEÇ:

Vay hain pavurya, yine mi geldin buraya? Yengeç insanı kendi kabuğunda saklıdır, kolay kolay da kafasını oradan çıkartmaz, iç dünyasına da pek kimseyi almaz. İğneleyici lafları vardır ama öyle zamanında söyler ki cuk diye içinize oturur. Ağlatır alim allah…

Kuvars, Akik, Ametist… İşte bu taşlar yanındaysa kıskaçlarında ki damage point level atlayabilir.

yengeç burcu film ile ilgili görsel sonucu

ASLAN:

Ormanların kralı, burçların da kralı. Yönetir, yer, içer, yatar, temkinlidir, risk almaz. Mantıklıdır, akla önem verir. Kedi kadar sessiz ve masum olan bu burcu kükretmeseniz iyi olur, kükrerse kaçın gazabından!

Kuvars, Ametist, Sitrin, İnci ve Mavi Topaz ile yelesine kuvvet güçlenir de güçlenir.

Ä°lgili resim

 

BAŞAK:

Çok hassas, duygusal, biraz üşengeç, fazlasıyla sessiz ama kendi içinde aslında çal oynasın, ver yansın, sanatçı, biraz da odunumsu ama samimi bir burçtur.İnsaflı ve vicdanlıdır. Bazen de duvar gibidir ki böyle hani yani insanı çıldırtır ama öyle bir şey ki ağız tadıyla çıldıramazsınız bile. Anladınız mı? Hayır ama zaten kimse anlayamaz.

Turkuaz,  Sitrin, Topaz

gif film ile ilgili görsel sonucu

 

TERAZİ:

Turkuaz, Opal, Pembe Kuvars, Akuamarin, Dumanlı Kuvars

Dengesiz değil arkadaşlar gayet dengelidir. Her zaman adaletli ve kuruşu kuruşuna hesaplıdırlar. Evcimen olurlar, arkadaş canlısı gibi görünseler de az insan, az dert felsefesini taşırlar. Farklı fikirleri öğrenmeyi, incelemeyi severler. İlginç merakları vardır.  Olmayacak hareketler yapabilirler.

Turkuaz, Opal, Pembe Kuvars, Akuamarin, Dumanlı Kuvars renkli dünyalarının vazgeçilmez taşlarındandır.

gif film ile ilgili görsel sonucu

 

AKREP:

Burçlarında değil, ceplerinde de vardır akrep. Elleri ceplerine bu yüzden hiç gitmez. Korkarlar… Bir de kin tutma huyları vardır ki filler gibi nesilden nesile kin tutabilirler. Bu burçla ilgili iyi bir gelişme olduğunda mutlaka eklenecektir. Yapma, etme desende sokar.  Şimdilik kendilerinin sinsilik taşlarına geçebiliriz.

Ametist, Pembe Kuvars ile zehirleri daha da güçlenir.

mummy returns gif ile ilgili görsel sonucu

 

YAY:

Duygusaldır, hisleri sürekli gergindir. Bu yüzden bazen dokunsanız ağlayacak, bazen de gülecek kadar hassas görünür. Kafasına taktığını yapar, genelde hedeflerine odaklı yaşadığı için planlıdır. Planın dışına çıkmayı sevmez. Kontrol manyaklığı vardır.

Taşları Topaz, Ametist, Turkuaz olarak bilinir.

movies gif ile ilgili görsel sonucu

 

OĞLAK:

Merhametli, duygusal, evim olsun da oradan çıkmayayımcı… Herkese, her şeye karışır, müdahale der. Bilmese de yapıyor bunu… Durduramıyoruz. Biraz işgüzar efenim… Kızarsa çok ölümcül olabilen melek görünümlü şeytani burç türü.

Yakut, evet doğru duydunuz sadece yakut, tek taşlı ve tek eşli bir burç, o yüzden…

movies gif ile ilgili görsel sonucu

 

KOVA:

Dolduruşa gelmez lakin dolu dolu bir insani türdür. Meslek hayatında istediği yere gelir ve lönk diye geldiği yerde yapışıp yıllarca kalabilir. İyi arkadaştır ama herkesi kendinden daha az akıllı görebilir. Tam plan yapmışken, planı değişirse çok kırılır, küser hayata. Çabuk dolar siniri, hemen boşalır ama genelde su gibi durudur. İstemediği olaylara sinirlenirken, komik görünebilir.

Ametist ve Kristal Kuvars ile planları daha yolunda gidebilir.

movies gif ile ilgili görsel sonucu

 

BALIK:

Dokunma balığıma, dokunma burcuma yoksa bir karıncayı bile incitmemiş olan ben, ben Yaşar usta gözümü kırpmadan çeker vururum seni! Ama sonra da ağlarım. Çok duygusal burç, çok efendim çoook.

Ametist ve Opal taşları ile iyice duygusallaşır.

movies gif ile ilgili görsel sonucu

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir